Opinie rodziców

Rodzice o Tulipani

"Trudne było pierwsze wykonanie telefonu, samo umówienie się na wizytę, przedstawienie swojej sytuacji. Po drugiej stronie telefonu były osoby, które ułatwiły mi otwarcie się na przyjęcie pomocy."

"Moim zdaniem opieka i rodzinna atmosfera pozwoliła na podjęcie właściwych decyzji."

"Czułam ciepło płynące od Pani Koordynator, zrozumienie widoczne u Pani Psycholog. Przy pierwszej wizycie Pani Koordynator oprowadziła mnie po budynku, pokazując zdjęcia dzieci, wyjaśniła, że będą ze mną przy porodzie. Poczułam się bezpiecznie jak pod skrzydłami Anioła."

"Bardzo ważna była dla mnie świadomość, że ma się wsparcie profesjonalistów, bo pomimo że ma się wsparcie w rodzinie i przyjaciołach to tak naprawdę największe oparcie dają Tulipani, bo po prostu wiedzą co robią."

"Dostaliśmy wsparcie, którego oczekiwaliśmy, że okazało się, że jest więcej rozwiązań niż lekarze nam proponowali (terminacja)."

"Szczególnie istotne w opiece psychologicznej było przedstawienie przez Panią Psycholog scenariusza w przypadku podjęcia decyzji o ewentualnej terminacji ciąży ze wszystkimi późniejszymi konsekwencjami tej decyzji i uzmysłowienie mi, że skutki decyzji pozostaną ze mną do końca życia. Ponadto Pani Psycholog uzmysłowiła nam, że pomimo słabego rokowania co do ciąży można przeżyć wspaniałe chwile macierzyństwa i cieszyć się każdą sekundą życia dzieci."

"List Rodziców sporządzony przy wsparciu psychologa hospicyjnego, pozwolił mi w szpitalu, w okresie okołoporodowym, skupić się na doświadczaniu czasu spędzonego wspólnie z moim dzieckiem, np. nie musiałam wielokrotnie odpowiadać na te same pytania, ani uzasadniać swoich decyzji podczas porodu)."

"Wiedziałam, że zawsze mogę zadzwonić do Pani Koordynator, że mnie wysłucha i pomoże. Zorganizowała mi wizytę lekarza neonatologa, gdy leżałam na patologii ciąży. Jestem bardzo wdzięczna za całą pomoc."

"Szczególnie istotny był List Rodziców, szczególnie moment o pamiątkach, są one bardzo ważne i pomagają w późniejszym czasie, warto zadbać by było ich jak najwięcej. Każdy mały szczegół jest bardzo ważny i cenniejszy od złota. To my dziękujemy, że Bóg postawił Was na naszej drodze."

"Bardzo ważny dla nas był List Rodziców, który dał nam możliwość wyrażenia słowami to czego pragniemy i dziękujemy, a co trudno w naszej sytuacji byłoby wyrazić słowem. Z całego serca dziękujemy za całe wsparcie. Szczególne podziękowania dla Pani Wioletty, która jest odpowiednią osobą w odpowiednim miejscu."

Proces objęcia wsparciem

Skierowanie