o TULIPANI

Zarząd

Jesteśmy zespołem specjalistów udzielającym wsparcia parom ze zdiagnozowaną, nieuleczalną, zagrażającą życiu chorobą płodu. Otrzymasz od nas wsparcie na każdym etapie ciąży, w czasie porodu i po rozwiązaniu. Nasz zespół składa się z lekarzy, psychologów, pielęgniarki i położnej. Od 2016 r. objęliśmy opieką 62 pary spodziewające się dziecka z letalną wadą.

Ewa Liegman

Prezes Zarządu

Podróżniczka, aktywna działaczka społeczna. Kreatorka i pomysłodawczyni licznych akcji charytatywnych. Propagatorka ruchu hospicyjnego. Inicjatorka licznych projektów na rzecz osób zmagających się z ciężką chorobą, stratą i żałobą. Twórczyni licznych spotkań, warsztatów lokalnych i ogólnopolskich, dla zespołów firm, uczniów, studentów, personelu medycznego, więźniów pt.: „Jak przebudzić się do pełni życia?”. Autorka książek: „Prognoza pogody ducha”, „Nocny Stróż” oraz „Spotkania pod drzewem figowym. Przypowieści o śmierci”. 

Magdalena Markiewicz

Członek Zarządu

„Jestem pielęgniarką, pracuję w Hospicjum od wielu lat i muszę przyznać, iż jest to praca mojego życia. Nigdy wcześniej nie doświadczyłam w swoim zawodzie tak holistycznego podejścia do pacjenta i jego rodziny. Każde spotkanie z małymi Bohaterami i ich najbliższymi uczy mnie, że w życiu najważniejsza jest Miłość i bliskość drugiego człowieka. Te drobne, kruche dzieci są Wielkimi Nauczycielami czerpania radości z życia, takiego jakim ono jest. Zaszczytem jest dla mnie towarzyszenie im, szczególnie w tym najboleśniejszym momencie gdy muszą opuścić swoje ziemskie życie. To wielka tajemnica, która kryje w sobie ogromną głębię. Nie wyobrażam sobie abym mogła być w innym miejscu niż teraz jestem. 

Kocham przyrodę i wolne chwile lubię spędzać na łonie natury. Marzę o Camperbusie i wielkiej przygodzie.” 

Proces objęcia wsparciem

Skierowanie