o TULIPANI

Zespół administracyjny

Jesteśmy zespołem specjalistów udzielającym wsparcia parom ze zdiagnozowaną, nieuleczalną, zagrażającą życiu chorobą płodu. Otrzymasz od nas wsparcie na każdym etapie ciąży, w czasie porodu i po rozwiązaniu. Nasz zespół składa się z lekarzy, psychologów, pielęgniarki i położnej. Od 2016 r. objęliśmy opieką 62 pary spodziewające się dziecka z letalną wadą.

Elwira Liegman

Dyrektor ds. rozwoju

Od 2011 roku jestem związana z ideą hospicyjną. W 2019 roku podjęłam się budowy pierwszego w Polsce holistycznego centrum wsparcia po stracie, które rozpoczęło swoją działalność w Gdańsku w lipcu 2020 roku obejmując opieką osoby w żałobie na całym świecie. Na stałe jestem związana z Hospicjum Pomorze Dzieciom i Hospicjum Perinatalnym Tulipani. Jestem także mówcą motywacyjny, producentem i reżyserem filmów/ reportaży krótkometrażowych, twórcą autorskich warsztatów dla kobiet zmagających się ze stratą i poszukujących pełni kobiecości. Koordynatorem licznych projektów zgodnych z misją: „aby nikt w żałobie i chorobie nie był sam”. Organizatorem wielu eventów i warsztatów okołoterapeutycznych przełamujących tabu związane ze śmiercią i procesem umierania. Twórcą przestrzeni dla dialogu międzyreligijnego i multikulturowego. Od lat podróżuję po świecie w poszukiwaniu inspiracji dotyczących przeżywania śmierci i żałoby w różnych kulturach i zakątkach ziemi.

Iwona Wybranowska

pracownik socjalny

Z zawodu jestem pracownikiem socjalnym i pedagogiem. Przez ostatnie lata pracowałam z rodzinami i dziećmi na rzecz poprawy jakości ich życia. Chętnie podejmuję nowe wyzwania, które dostarcza mi ciekawość ludzi i świata. W swoim życiu i pracy bardzo cenię kontakt z ludźmi i zaufanie. Noszę w sobie dużą dawkę entuzjazmu i spory ładunek pozytywnej energii, którą chętnie się dzielę.
Moim mottem jest myśl Alberta Einsteina: „Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.”
W hospicjum perinatalnym informuję o uprawnieniach i możliwościach wynikających z ustawy za życiem. Pomagam w wypełnianiu dokumentów oraz wspieram w uzyskiwaniu świadczeń z pomocy społecznej.
Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Jestem posiadaczką psa na którą mówią „księżna” Sara ;). Lubię zwierzęta, wycieczki górskie, fotografię i naturę. Fascynują mnie samochody zabytkowe i wyścigowe. Chętnie bym wzięła udział w jakimś rajdzie, nie koniecznie górskim ;).

Anna Łukasiewicz

koordynator projektów

Większość mojego zawodowego życia związana była z zupełnie inną profesją. Jednak, im większą była moja świadomość życia, tym bardziej czułam, że robię coś, czego zupełnie nie czuje i nie chcę. Od zawsze moje serce czuło niepohamowaną chęć pomocy innym. Szukałam więc drogi, by to zrealizować. Podejmując po drodze wiele odważnych i szalonych decyzji. Uważam, że na mojej drodze stanęło wielu aniołów, którzy przyprowadzili mnie do tego miejsca. Jestem zaszczycona, że mogę tworzyć zespół z tak cudownymi ludźmi i tworzyć z nimi to niesamowite miejsce. Zawsze będę powtarzać, żeby nigdy nie przestawać marzyć … Życie przynosi nam nieoczekiwane prezenty. A ja w końcu mogę zaoferować to, co mam najcenniejsze. A w zamian otrzymuje po stokroć więcej …, bo dobro zawsze wraca, ze zdwojoną siłą!!

Joanna Pawlak

recepcjonistka

Jestem magistrem ekonomii po ukończeniu Uniwersytetu Gdańskiego. Moja ścieżka zawodowa była kręta. Od prowadzenia zajęć plastycznych w przedszkolu i aranżację dekoracji ślubnych po zarządzanie kortami tenisowymi. Zawsze byłam blisko ludzi. Praca w Centrum eMOCja jest dla mnie wciąż niespodzianką. Przychodzę tu codziennie z nastawieniem niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Codzienne zmagania na granicy śmierci i życia pokazują mi co jest tak naprawdę w życiu ważne. Jestem przede wszystkim żoną, mamą i babcią. Kocham podróże, kwiaty, twórczość wszelaką, a w tym rękodzieło .

Proces objęcia wsparciem

Skierowanie